Çocuklara özgüven kazandıracak proje

Çocuklara özgüven kazandıracak proje

İlkokullarda, çocukların özgüven eksikliğini tamamlamak, yeteneklerini keşfetmek için başlatılan proje hayata geçirildi

24 Ocak 2019 - 13:48

Çocuklardaki özgüven eksikliğini giderecek önemli bir projeye imza atıldı. Türkiye dahil 7 ülkedeki 20 okul, başlattıkları "Hello My Self-Reliance-Merhaba Özgüvenim Projesi" sayesinde çocukların yeteneklerini keşfetmelerine ve kendilerini daha rahat ifade etmelerine fırsat verilecek.

Projeyi yürüten yetkililer şu bilgileri verdi: “Çocuklarda kendini ifade edememe, arkadaş edinememe ve sosyalleşememe ile kendini gösteren ve akademik başarısızlığın da en önemli nedeni olan özgüven eksikliği problemi bütün okullarda yaşanmaktadır. Bu probleme dikkat çekmek, sebeplerini öğrenmek ve çözüm yolları üretebilmek için Konya Zeki Altındağ İlkokulu koordinatörlüğünde Türkiye, Tunus, İtalya, Polonya, Ukrayna, Portekiz ve Romanya'da bulunan 20 okul Hello My Self-Reliance-Merhaba Özgüvenim, eTwinning projesini başlattılar. Böylece çocukların farklı kültürleri tanımasına, drama, resim, şiir, slogan yarışmaları ile yeteneklerini keşfetmelerine ve kendilerini daha rahat ifade etmelerine fırsat verildi. Yapılan anket çalışmalarıyla velilerde projeye dahil edilerek, bu konudaki görüşleri alındı. Rehber öğretmenler özgüvenli çocuk yetiştirebilmek için neler yapılabileceği konusunda velilere seminerler vererek onlarda da bu konuda bir farkındalık oluşturdular. Öğretmenlerimiz mutlu yarınlar için mutlu ve özgüvenli çocuklara ihtiyacımız olduğuna bu projeyle dikkat çekmiş oldular.”

Projeye Konya'dan İçeriçumra Mithatpaşa İlkokulu, Akören Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu, Piri Reis İlkokulu, Şekibe Aksoy İlkokulu, Mehmet Şükriye Sert İlkokulu, Mahide Koşukçu İlkokulu, Selçuk ilkokulu, Osman Gazi İlkokulu, Ankara Ahmet Andiçen İlkokulu, Adapazarı Şehit Ahmet Akyol İlkokulu, Mersin Hürriyet İlkokulu, Sancaktepe İlkokulu katıldı.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yozgat'ta dolu ve sel ekili alanlara zarar verdi
Yozgat'ta dolu ve sel ekili alanlara zarar verdi
Büyükşehir tarımsal kalkınmaya katkı sağlıyor
Büyükşehir tarımsal kalkınmaya katkı sağlıyor
sanalbasin.com üyesidir