CHP Meram, Yiğit’le devam

CHP Meram, Yiğit’le devam

CHP Meram İlçe Başkanlığı'nın kongresinde 144 delegenin katılımı ve tek listeyle yapılan seçimde başkan Ahmet Yiğit, yeniden seçildi

29 Aralık 2019 - 17:57

CHP Meram İlçe Başkanlığı'nın 37. Olağan İlçe Kongresinde CHP Meram İlçe Başkanı Ahmet Yiğit, yeniden başkanlığa seçidi.

Tek liste ile gidilen CHP Meram İlçe Kongresine İl Başkanı Barış Bektaş, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, önceki dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra CHP önceki Dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ve CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil birer konuşma yaparak, CHP’de bütünleşme döneminin başladığı mesajı verdiler.

Türkiye’nin son 17 yıllık süreciyle ilgili çok önemli şeyler söyleyemeyeceğini dile getirerek, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, göreve gelecek ilçe yönetimine başarılar diledi.

Şener, "Ülkemizin en zor koşullarında hep partimiz CHP vardır. Son 17 yılla ilgili önemli şeyler söyleyemiyorum. Cumhuriyet döneminde 179 fabrika kurulmuş, bunun 152'si satılmıştır. Bunların yerinde üretim yoktur. Ekonomi tahrip edilmiştir. Türkiye tek kişinin yönettiği bir ülke olmuştur. Bakmayın iktidarın son günlerde yaptığı şovlara. Bizim araba üretime girecek iki yıl sonra yerli üretimle montajı yapılacakmış bunun neresi millidir? Başımızdaki yönetici sadece kapitalist sistemin başındakine hizmet ediyor. Kanal İstanbul’un ülke ekonomisine hiçbir katkısı yoktur, Montrö Anlaşmasını delmektir. ABD donanmasının olmadığı tek yer Karadenizdir. ABD’nin derdi Karadeniz'e girmektir. ABD malvarlığını inceleriz dediği için Kanal İstanbul’u yapacağım diyor. Mal varlığın bu ülkeyi tehdit ediyorsa istifa etmelisin. Kanal İstanbul Türkiye’nin hayırına olan bir iş değildir. Vazgeçmelisin. Böyle bir dönemde ülkemizin CHP iktidarından başka bir yolu da yoktur. Gelin bir olalım, diri olalım, birlik olalım, güçlü olalım, alana inelim. Mümkün olduğu kadar gönüldaşımızı ve vatandaşımızı CHP çatısında toplarsak başarılı oluruz” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş da CHP’nin dünyanın lideri Atatürk’ün partisi olduğunu vurgulayarak, “Yedi düvel emperyalizmi ülkemizden atarak, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyen Ulu Önder Atatürk’ün sözleri kuşaktan kuşağa aktarılacaktır. Ülkemizin 17 yılda geldiği süreçte sivil, askeri ve devlet bürokrasisi tavsiye edilmiştir. Bir tek tavsiye edilmeyen partimiz CHP kalmıştır. Bizler CHP’nin birer neferi olarak onur duyuyoruz. Her şeyi örgütümüzle yaptık. Sahadaydık. Vardık, var olmaya da devam edeceğiz. Bütünleşerek, geniş kesimlere ulaşacağız. Demokratlık kürsüde olmaz. Uygulamayla olur. Biz de demokrat bir yönetim sergiledik. Bütün ilçe başkanlarımızla birlikte çalıştık. Bundan sonra da bütün gayemiz partimiz CHP’nin iktidarını birlikte çalışıp sağlayacağız. Meram İlçe Başkanımız Ahmet Yiğit ve yönetime seçilecek olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlere 144 delege katıldı. Yapılan seçimde CHP Meram İlçe Başkanlığına Ahmet Yiğit yeniden başkanlığa seçildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşa ücretsiz maske
Vatandaşa ücretsiz maske
Umreciler Konya'ya ulaştı
Umreciler Konya'ya ulaştı
sanalbasin.com üyesidir