CHP’li gençlerden 23 Nisan etkinliği

CHP'li gençlerden 23 Nisan etkinliği

CHP gençlik kolları, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Gedavet Parkı'nda "Atatürk ve Çocuk" konulu fotoğraf sergisi açtı, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı

24 Nisan 2019 - 12:27

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle CHP'li gençler Gedavet Parkında stant açarak, çocuklara Türk Bayrağı, kurşun kalem, boya kalemi ve balondan oluşan hediyeler dağıtarak, "Atatürk ve Çocuk" konulu fotoğraf sergisi açtı.  

Etkinliğe CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları üyeleri ve partililerle vatandaş katıldı. CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, 23 Nisan nedeniyle stant açarak, çocuklara hediye dağıtan gençlere teşekkür etti.

Türk ulusunun ve çocukların bayramını kutlayan Bektaş, "23 Nisan milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. Milletimizin temsilcisi, bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşama iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmuş, bu topraklarda esareti asla kabul etmeyeceğimizi bütün dünyaya göstermiştir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle ‘Şimdiye kadar milletimizin başına gelen bütün felaketler kendi talih ve geleceğini başka birinin eline terk etmesinden kaynaklanmıştır.’ Tarihte hakkını, hukukunu, iradesini tek bir adama bırakan hiçbir millet huzur ve refaha ulaşamamıştır. Milletimiz bu hatayı asla yapmayacak, kendi hakkına kararlılıkla sahip çıkacaktır. Demokrasinin gelişmesi, adaletin sağlanması, hukuk devletinin güçlenmesi ülkemizde barışın ve kalkınmanın teminatıdır. Bu yolda yürüyecek çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye’dir. Cumhuriyet Halk Partisi, gençlerimiz ve Türk Milleti bu bilinçle çalışacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşacaktır" dedi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İletişim Başkanlığı'ndan yazarımıza teşekkür
İletişim Başkanlığı'ndan yazarımıza teşekkür
Üzülmez'den yardım çağrısı
Üzülmez'den yardım çağrısı
sanalbasin.com üyesidir