CHP Karatay Serttaş ile devam kararı aldı

CHP Karatay Serttaş ile devam kararı aldı

CHP Karatay İlçe Kongresinde yapılan seçimle İlçe Başkanı Refik Serttaş, 60 oy alarak yeniden Başkanlığa seçildi

22 Aralık 2019 - 18:14 - Güncelleme: 22 Aralık 2019 - 23:16

CHP Karatay İlçesi'nin 37. olağan genel kurulunda yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajı verildi, Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı olduğu vurgulandı.

Kongreye CHP Karatay İlçe Başkanı ve başkan adayı Refik Serttaş, diğer aday Hikmet Tahir Büyükırmak, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, PM Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, YDK Üyesi Gülsüm Filorinalı, bir önceki dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, il ve ilçe kadın kolları başkanları, ilçe başkanları, Karatay İlçe delegeleri, gençlik kolları ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, iktidarın yanlışlarını eleştirerek, “Toplumu dönüştürmek isteyen insan kararlıdır. Mücadeleden vazgeçmez. AK Parti 17 yıldır bu yanlışın içindedir. Bizim ah demeye hakkımız yok. İlçe kongresinde beraberiz. Bu kongremizde birlik ve beraberliğimiz güçlenirken, AK Parti iktidarını da sona erdiren kongrelerden olur. Gelinen noktada ülkemizin bütün kurumları savrulmuştur. AK Partinin yanlış politikalarıyla Türk Milletinin onuru ve geleceği korunamaz. Genç nüfusun yüzde 27 işsizdir hiçbir dönemde gençlerimizin üçte biri işsiz kalmamıştır. Dünya ile rekabet edebilecek bir eğitim sistemini kuramazsanız genç nüfus işsiz kalır. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh Mustafa Kemal’in dış politikada direktifidir. Barış öneriyor. Son derece önemlidir. AK Parti iktidarı onu mafetti. Dünya da silah sektörünün elde ettiği para Türkiye bütçesinin üç katıdır. Geçmişte olmayan bir hata vardır. Kendilerini, akrabalarını silah ve savunma işine soktular. Bu ülkeyi felakete götürür. Büyük bir tehlikedir. Bütün silah sanayinin devletleşmesi şarttır. Türkiye ve Konya da tarım kan ağlıyor. Ama gündemde kanal İstanbul var. Paraleli çok seviyor. Paralel bir boğaz yapıyor.  Birileri 10 milyar dolar para kazanacaktır. Bunu yapacağına gel Konya ovasının sulama sorununu çöz. Bugüne kadar Konya Ovasının sulanmasına dönük doğru dürüst hiçbir çalışma yapılmadı. Bütün Konya bilmeliki hükümetin uyguladığı politikalar ne ülkemize nede Konya ya bir katkı sunmaz. Artık bizlerin yapması gereken birlik ve beraberlik içinde ülkemizin ihtiyacı olan CHP iktidarına gerçekleştirmektir. Her iki adaya da başarılar diliyorum” dedi.

Önceki dönem CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt da CHP'yi yıkmak için içeriden ve dışarıdan saldıralar olduğunu belirterek, "Nereden bakarsanız bakın. Çökmüş ve yorulmuş bir iktidar var. Karşınızdaki insanlara dikkat edin. Kendi tabanlarına politika yapıyorlar. Oyları yüzde 40 zor buluyor. Bizim ülkemizi kurtarmak ve partimizi iktidar yapmak için birlikte çalışıp mücadele etmekten başka yolumuzda yoktur. Atatürk ne yaptıysa onu yapacağız.  Ayrışmak değil, bütünleşeceğiz. Partimizi iktidara birlikte taşıyacağız. Her iki aday arkadaşımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, “Parti içinde yaptığımız seçimler bizi ileriye götürecektir. Yeniden ülkemizi yönetecek kadroları oluşturacağız. İktidar olacağız. Türkiye’nin birleştiği gücü olacağız. Hep birlikte CHP iktidarını sağlayacağız. Kongremiz hayırlı olsun. İki aday arkadaşımıza da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, “İktidara karşı mücadele vermeliyiz. Birlik ve beraberlik içinde kavgadan çok bütünleştirici olarak partimizi iktidara taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

CHP YDK Üyesi Gülsüm Filorinalı, “CHP’li olarak bize düşen görev birlik ve beraberlik içinde partimizin iktidarını sağlamaktır. Partimiz CHP’yi ve iktidarına ülkemizin ihtiyacı vardır. Kongre sonucu seçilecek olan ilçe başkanı ve yönetim kuruluna hayırlı olsun. Başarılar diliyorum” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş,” Ülkemizde şahsa bağlı bir yönetim anlayışı vardır. Bunun karşısında onurla direnen tek kurum partimiz CHP’dir.  Bizlere rol model olan liderimiz Atatürk yolumuzu aydınlatırken, rehberimiz olacaktır. Karatay İlçemiz ağırlık olarak tarım ve hayvancılığın yapıldığı bir ilçemizdir. Buradaki üretecimiz ve çiftçimiz galoşla tarla girenlerden dolayı kan ağlıyor. O günün şartlarında tarım ve hayvancılığı modernize eden Ulu önderimiz Mustafa Kemal’in partisi olarak üreticimizle partimizi buluşturacağız.  Geçmiş iki yıl içinde Konya’nın tarım ve hayvancılığının sorunları ve çözüm yolları konusunda çalıştay yaparak raporlar hazırladık.  Artık, üreticimizle, sanayi ve sanayi de çalışanlarla buluşacağız. Atatürk’ün icraatçı yönünü örnek alarak, Karatay’da arttırdığımız oyumuzu yükselteceğiz.  Bütün ilçe başkanlarımıza söylüyorum. Artık sahada çalışacağız. Birleşik ve birleştirici bir cephe oluşturup, partimizi iktidara hep birlikte taşıyacağız. Her iki aday arkadaşımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından CHP Karatay İlçe Başkan Adaylarından Refik Serttaş ve Hikmet Tahir Büyükırmak seçildikleri takdirde yapacaklarını anlattı. Ardından yapılan seçimlerde 84 delege oy kullandı. Refik Serttaş 60 oy alarak ilçe başkanı seçildi. Diğer aday Hikmet Tahir Büyükırmak 24 oy aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşa ücretsiz maske
Vatandaşa ücretsiz maske
Umreciler Konya'ya ulaştı
Umreciler Konya'ya ulaştı
sanalbasin.com üyesidir