Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılı kutlama mesajları

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yılı kutlama mesajları

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıldönümü koronavirüs tehlikesinin gölgesinde kutlanıyor. Konya protokolü de yayınladıkları mesajlarla zaferi kutladı.

18 Mart 2020 - 15:54

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında tarihimize altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin dünyadaki diğer milletlere de örnek teşkil ettiğini söyledi.

Tarihe sığmayacak kadar büyük Çanakkale Zaferimizin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması gerektiğini vurgulayan Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem "Unutmayalım ki bugünleri kahraman Mehmetçiklerimizin  sayesinde yaşıyoruz" dedi.

Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir ise "Dünyada eşi benzeri görülmemiş çetin ve kanlı bir savaşa sahne olan, toprağın her zerresinin şehit kanlarıyla sulandığı, bir toplumun millete dönüştüğü büyük Çanakkale Zaferi’nin 105. yılını kutluyorum" dedi.

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca ise mesajında, "Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü kutlamanın gururu ile vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi anıyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
YHT seferleri durduruldu
YHT seferleri durduruldu
sanalbasin.com üyesidir