Reklam
  • Reklam
Bozkır’da atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor
Reklam

Bozkır’da atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Bozkır Belediyesi ile bir geri dönüşüm firması arasında imzalanan protokolle ilçede kağıt, cam şişe ve plastik gibi atıklar düzenli bir şekilde toplanarak geri dönüşüme kazandırılıyor

08 Kasım 2018 - 11:33
Reklam

Bozkır Belediyesi, ilçede kağıt, cam şişe ve plastik gibi atıklar düzenli bir şekilde toplayarak geri dönüşüme kazandıracak. Bozkır Belediyesi ile özel bir dönüşüm firması arasında yapılan protokolle atıklar toplanacak ve geri dönüşüme kazandırılacak.

İlçe merkezine yerleştirilen toplama kabinleri ve atık konteynırları ile kamu kurumlarına yerleştirilen atık toplama kutuları ilçe merkezinde bulunan mobil ekibin kontrolü altında günlük olarak toplanıyor ve Seydişehir ilçesinde yer alan depolama alanına nakli sağlanıyor. Burada depolanan atıklar ise daha sonra geri dönüşüme kazandırılıyor.

Bozkır’da kağıt, plastik ve cam şişe gibi atıkların geri dönüşüme kazandırılması için düzenli bir sistem kurduklarını ve bu anlaşma sayesinde atıkların geri dönüşüme kazandırılacak olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, atıkların geri dönüşüme kazandırılmasıyla hem ülke ekonomisine katkı yaptıklarını hem de ilçede bu alanda farkındalık oluşturduklarını söyledi.

İlçe merkezinde faaliyet gösteren kurumları, esnafları ve vatandaşları geri dönüşüme kazandırılacak atıklar ve atıkların toplanması hususunda bilgilendirdiklerini söyleyen Başkan Gün, “Ülkemiz genelinde başlayan sıfır atık projesinden yol alarak ilçemizdeki atıkları geri dönüşüme kazandırmak için gerçekleştirdiğimiz bu çalışma ile birlikte ilçemiz artık atık konusunda daha bilinçli olacak. Düzenli olarak toplanan kağıt, cam şişe ve plastik gibi atıkların geri dönüşümünün sağlanması, hem doğamıza hem de ülke ekonomimize büyük katkı sağlayacak. İlçe halkımızın da bu konuda çok duyarlı olduğunu biliyoruz. İlçemizi sosyal, kültürel ve yapısal anlamda geliştirmeye yönelik çalışmalarımızı hız kesmeden yürütüyor, Bozkır’ı yeniliklerle tanıştırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkçenin öncülerinden Aşık Paşa anıldı
Türkçenin öncülerinden Aşık Paşa anıldı
Sur Yapı Azerbaycan RecExpo Fuarı'nda
Sur Yapı Azerbaycan RecExpo Fuarı'nda
sanalbasin.com üyesidir