Birlik Vakfı’ndan Hüma Okullarında Fuat Sezgin Sergisi

Birlik Vakfı'ndan Hüma Okullarında Fuat Sezgin Sergisi

Birlik Vakfı'nın daha önce vakıf binasında ve şehrin çeşitli noktalarında açtığı Fuat Sezgin'in İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Sergisi Hüma Okulları'nda da öğrencilerin ve velilerin beğenisine sunuldu

06 Kasım 2019 - 13:29

Birlik Vakfı Konya Şubesi'nin geçtiğimiz günlerde vakıf binasında açtığı ve şehrin çeşitli bölgelerinde sergilediği "Fuat Sezgin'in İslam Bilim Tariihi Araştırmaları" Sergisi, Hüma Okulları'nda öğrenci ve velilerin beğenisine sunuldu.

Sergiye Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Abdi Parlak ve Birlik Vakfı Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eşgin, Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sergi hakkında bilgi veren Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Abdi Parlak, “Eğitim, kültür, sanat ve spora büyük önem veren Hüma Okulları ile aynı amacı paylaşan Birlik Vakfı olarak ortak paydada buluştuk. Gençleri geleceğe hazırlamak, zamanın gereklerine göre donanım kazanmalarına yardımcı olmak ve bu alanda seminerler, geziler ve etkinlikler düzenleyerek bu sene Türk akademisyeni İslam tarihi, bilim ve teknoloji tarihi alanında çalışmalarıyla tanınan ve 2019 yılına özel ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin’in İslam Bilim Tarihi Araştırmaları'  konulu fotoğraf sergisini Hüma Okullarında açtık. Bu ortak çalışmadan dolayı Hüma Okullarına teşekkür ediyoruz” dedi.  

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, “Fuat Sezgin, ülkemiz açısından kıymetli işlere imza atan ve ileri görüşlülüğü ile gelecek nesillere katkısı çok büyük bir bilim insanıdır. Öğrencilerimizin Fuat Sezgin'in çalışmalarını yakından tanıması için her imkanı değerlendirmekteyiz. Bu güzel sergiyi bizimle paylaştıkları için de Birlik Vakfı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Hüma Okulları Kurucu Üyesi Ahmet Uykusuz da, Hüma Okulları olarak bilime önem verdiklerini ve bu tür etkinliklere devam edeceklerini kaydetti.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul günün anısına Birlik Vakfı Konya Şubesi Başkanı Abdi Parlak’a hediye takdim etti. 

 

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derebucak Kaymakamı Doğan'dan deprem açıklaması
Derebucak Kaymakamı Doğan'dan deprem açıklaması
AK Parti Karatay'ın üyelik standına yoğun ilgi
AK Parti Karatay'ın üyelik standına yoğun ilgi
sanalbasin.com üyesidir