Beyşehir sevdalıları çalıştay ile kucaklaşacak

Beyşehir sevdalıları çalıştay ile kucaklaşacak

KONFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydoğan, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ı ziyaretinde düzenleyecekleri "Beyşehir Kucaklaşıyor Çalıştayı ile gönül köprüleri kuracaklarını söyledi

11 Eylül 2019 - 11:16

İzmir’de faaliyet gösteren Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu'nun (KONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydoğan, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Beyşehir'de gerçekleştirilmesi planlanan "Beyşehir Kucaklaşıyor Çalıştayı" projesi de ele alındı.

Aydoğan, KONFED’in kadın komisyonlarının geleneksel Konya gezisinin bu yıl odak noktasının Beyşehir ve bağlı yerleşimi olan Gönen Köyü olduğunu vurgulayarak, “Beyşehir’in fikir önderleri esnaf, tüccar, sanayici, gazeteci, sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla biraraya geldik. Bu kapsamda, aynı zamanda vakfımızın kurucu üyesi olan Beyşehir Belediye Başkanımız Sayın Adil Bayındır’ı da makamında ziyaret ettik” dedi.

Başkan Bayındır ile birlikte yeni dönemde Beyşehir’in daha güzel yarınlara kavuşması için birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, yeni çalışma ve projeler üretmek arzusunda olduklarını ifade eden Aydoğan, “Belediye Başkanımıza çok önemli bir proje teklifi ile geldik. Sağolsun kabul etti ve hemen talimat verip projeye startı verdik. İlçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bu anlamda yakın zamanda KONFED ve Beyşehir Belediyesi’nin de içerisinde yer alacağı “Beyşehir Kucaklaşıyor Çalıştayı” düzenleyeceklerini belirten Aydoğan, şöyle devam etti:

“Türkiye ve dünyanın her yerindeki Beyşehir sevdalılarını toplayıp, onların enerjilerini ve sinerjilerini Beyşehir’e aktarmak istiyoruz. Biliyorsunuz, Beyşehir ilçe dışında yaşayan önemli bir gurbetçi potansiyeline sahip. Hem yurtiçinde, hem de yurtdışında bu potansiyel bulunuyor.Bu potansiyel gücü Beyşehir’in menfaatleri doğrultusunda harekete geçirmek arzusundayız. Bu çalıştay bu anlamda bu proje ve düşüncelerimizi hayata geçirebileceğimiz önemli bir başlangıç ve adım olacak. Gurbette yaşayan Beyşehir sevdalısı hemşerilerimizle, ilçemizde hayatını idame ettiren vatandaşlarımızı bu çalıştay kapsamında biraraya getirerek gönül köprüleri kurmak istiyoruz. Bunun için vakıf olarak Beyşehir Belediyemizin de katkılarıyla Beyşehir’de tüm hemşehrilerimizi geniş kapsamda kucaklayacak müşterek bir çalıştay hazırlığı içerisine gireceğiz. Bu çalıştay vasıtasıyla Beyşehir’imizin geleceğini de şekillendirmek istiyoruz. Bu anlamda, Beyşehir’den çok önemli bir hemşehri potansiyeli bulunan İzmir’e de bir gönül köprüsünün yanında bir ticaret köprüsü de kurma arzusu ve çabasındayız. Beyşehir’de üretilen tarhana ve Çetmi şeker fasülyesi vs. gibi adını daha çoğaltabileceğimiz pekçok yerel ürünlerimizi vakfımız aracılığıyla İzmir’de yaşayan hemşerilerimize ulaştırmak, yani buradaki üreticimizden direk tüketiciye sunulması yönünde vakıf olarak bir köprü vazifesi oluşturmak istiyoruz. Bugün bu yürüteceğimiz çalışmaları görüşüp, istişare etmek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Adil Bayındır’la makamında biraraya geldik. Kendilerini başarılı çalışmalarından dolayı da tebrik ettik.”dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yürütecekleri bu çalışmalarla amaçlarının ilçe dışında ikamet eden gurbetteki hemşehrileriyle, ilçe genelinde yaşayan Beyşehirliler’in biraraya gelerek kucaklaşmasını sağlamak olduğunu belirtirken, bu anlamda KONFED olarak kendilerine destek veren hemşerileri Başkan Mehmet Aydoğan ve ekibine teşekkür etti.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
sanalbasin.com üyesidir