Reklam
Beyşehir’de sis, balıkçılığı olumsuz etkiliyor
Reklam

Beyşehir'de sis, balıkçılığı olumsuz etkiliyor

Beyşehir ilçesinde, geçimini gölden balıkçılıkla sağlayan avcılar, gün içerisinde zaman zaman etkili olan sisli havalardan olumsuz etkileniyor.

11 Ocak 2018 - 12:48 - Güncelleme: 11 Ocak 2018 - 13:48
Reklam
Reklam

 

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'ne kıyısı olan yerleşim merkezlerinde balıkçılık yapan avcılar, bölgede zaman zaman etkili olan sis nedeniyle mesailerini güç şartlarda sürdürüyor.

Göle kıyısı olan Gölyaka Mahallesi'nde balık alım satımı yapan Ahmet Altınsay, gazetecilere yaptığı açıklamada, gölün kıyılarında bir haftadır etkili olan yoğun sisten balıkçılık faaliyetlerinin olumsuz etkilendiğini söyledi.

Balıkçıların büyük bölümünün sis nedeniyle gölde kaybolma endişesiyle avlanmaya çıkmadığını, bazılarının ise aynı nedenle fazla açıklara çıkmadan kıyı kesimlerde mesaisini sürdürmek durumunda kaldığını belirten Altınsay, şöyle konuştu:

"Bölgemizde bir haftadır etkili olan sis nedeniyle balıkçılık sektörü olarak zor yaşıyoruz. Kara kesiminde sis yok, Beyşehir Gölü'nün de her yanında sisli hava hakim değil. Ancak, Kızkalesi Adası yakınlarında sabah saatlerinde etkili olan sisli hava nedeniyle balıkçılarımız gün boyu sisin kalktığı anları beklemek durumunda kalıyor. Sis ve pus nedeniyle avlanma olmayınca, bizler de yeterli alımları yapamıyoruz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OGM Ormanspor, Romanya deplasmanında
OGM Ormanspor, Romanya deplasmanında
Dış ticaret endeksleri
Dış ticaret endeksleri
sanalbasin.com üyesidir