Bektaş: İstanbul seçiminin kazananı bellidir

Bektaş: İstanbul seçiminin kazananı bellidir

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İstanbul'da Büyükşehir'de Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanmasına rağmen hala mazbatasının verilmemesini eleştirerek, demokrasinin gereğinin bir an önce yerine getirilmesi gerektiğini söyledi

15 Nisan 2019 - 15:47

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, "İstanbul’da seçimi kazanan bellidir. Partimizden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası bir an önce verilmelidir” dedi.

Bektaş, CHP İl Başkanlığı'nda İl Yönetimi ve İlçe Başkanlarıyla birlikte yaptığı basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanmasına rağmen, halen mazbatasının verilmemesine tepki gösterdi. Seçimlerde kazanmasına rağmen Ekrem İmamoğlu’na mazbatanın verilmemesiyle AK Parti'nin hukuksuzluğa imza attığını ifade eden Bektaş, "Vatandaşın artık sabrı kalmadı. Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Sayım yapın ama çifte standart uygulamayın. Sayımı Balıkesir'de, Van'da ve Bursa gibi diğer illerde de yapın. Seçimin kazananı bellidir. Ekrem İmamoğlu'na mazbatası verilmelidir" dedi.

Muhafazakâr seçmenin bile artık AK Parti'ye bu hukuksuzluğundan dolayı ciddi tepki gösterdiğini kaydeden Bektaş, şunları söyledi:

"Büyükçekme'de hukuksuz işlere imza atılmaktadır. Polisler bile bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirmektedir. Tek tek evlerin zilleri çalınıp, polisler tarafından hangi partiye oy verildiğinin sorgulaması yapılıyor. Kişilerin özel hakları ihlal edilmektedir. Gizli bilgiler, savcılık aracılığı ile AK Parti İstanbul İl Başkanlığına verilmektedir. Oysa vatandaş kararını vermiş ve Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçmiştir. CHP'nin kazandığı belediyelerdeki AK Parti'nin keyfi usulsüzlükleri de bir bir ortaya çıkmaktadır. Seçim konusunun uzatılması, demokratik anlayışımıza zarar vermiştir.”

Konya’daki seçim sonuçlarını da değerlendiren Barış Bektaş,  Konya'da usulsüz eleman alımlarının, yandaşlığın olmamasını istediklerini belirterek, bunun takipçisi olacaklarını söyledi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yozgat'ta dolu ve sel ekili alanlara zarar verdi
Yozgat'ta dolu ve sel ekili alanlara zarar verdi
Büyükşehir tarımsal kalkınmaya katkı sağlıyor
Büyükşehir tarımsal kalkınmaya katkı sağlıyor
sanalbasin.com üyesidir