"Bayramlarda aynı kıbleye saf tutanlar kucaklaşır"

"Bayramlarda aynı kıbleye saf tutanlar kucaklaşır"

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, yayınladığı mesaj ile Konyalıların ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı

09 Ağustos 2019 - 18:05

AK Parti 25. ve 26. Dönem Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Konuk mesajında, “Yaptığı ibadetin, ettiği duanın sevabını dahi adını bilmediği kardeşlerine sadece kendi coğrafyası ile de sınırlamadan hediye eden, her duasını sadece kendisi için değil yakınlarından başlayarak herkes ve her yer için hayır dilekleri ile bitiren bir milletin evlatları olarak, paylaşma, dayanışma, yardımlaşma hasletlerimizle mutluluğu, huzuru, kardeşliği, sevinci ve Bayramın bereketini her yere, her köşeye ve her kişiye ulaştırabileceğimiz bir Kurban Bayramına daha erişmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz” diyerek, Konyalıların ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik etti.

Recep Konuk, mesajında şunları söyledi:

"Kurban hali vakti yerinde olanlarımız için dinimizin emrettiği ibadettir. Bu ibadet öyle bir ibadettir ki, olanın olmayanla paylaşmasını emreder. İmkânı elvermeyeni gözetmeyi, onlara da bayram rahmetini ulaştırmayı emreder. Mümine adını bilmediği, görmediği kardeşlerinin sofrasını bereketlendirmeyi emreder. Eş-dostla bölüşmeyi, ikramlaşmayı, muhabbet sofrasında bir araya gelmeyi emreder. Bizim Bayramlarımız dargınları küskünleri barıştırır, huzur iklimini hâkim kılar."

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazeteci-Yazar Seyit Küçükbezirci anıldı
Gazeteci-Yazar Seyit Küçükbezirci anıldı
Konyaspor hafta sonunda da çalıştı
Konyaspor hafta sonunda da çalıştı
sanalbasin.com üyesidir