Bakan Çavuşoğlu’na Fahri Doktora unvanı

Bakan Çavuşoğlu’na Fahri Doktora unvanı

Selçuk Üniversitesi'nin 44. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılan Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Fahri Doktora beratı verildi

15 Nisan 2019 - 16:10

Selçuk Üniversitesi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na Fahri Doktora Unvanı verdi. Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen törende Bakan Çavuşoğlu, "İnsani dış politikamız sebebiyle şahsıma verilen fahri doktora unvanından dolayı mutluyum, onurluyum gururluyum" dedi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Sayın Bakanım, şahsınızı üniversitemizde fahri doktora takdim etmek vesilesiyle misafir etmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin Fakülte Kurulu kararını senatomuz oy birliği ve büyük bir memnuniyetle onaylayarak sizlere uluslararası ilişkiler alanında fahri doktora diplomasının verilmesini uygun gördük ve bu üniversitemizin bir onur ve şerefidir” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin ve üniversite senatosuna kendisini fahri doktora unvanına layık gördükleri için teşekkür eden Bakan Çavuşoğlu "Bu unvanı girişimci ve insani dış politikamızı liderliğinde başarıyla sürdürmeye çalıştığımız, liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, dış politikamız yürütmede ve oluşturmada gayretli çalışmalarıyla her zaman destek veren çok kıymetli içerde ve dışardaki mesai arkadaşlarım adına almaktan onur duyuyorum” diye konuştu.

Polonya’da katledilen Selçuk Üniversitesi öğrencisi Furkan Kocaman’ı rahmetle yâd eden Bakan Çavuşoğlu, “Ailesine ve tüm üniversite camiasına sabır ve başsağlığı diliyorum. Hem bakanlığımızı hem de hükümetimiz bu cinayetin arkasındaki sebepler dâhil tüm gerçeklerin aydınlığa çıkarılması için takibini yapıyoruz. Selçuk Üniversitesinin 44’üncü kKuruluş yıldönümünü kutluyorum. Yönetim, eğitim ve öğretim kadrolarında büyük başarılara imza atan, gurur duyduğumuz Selçuk Üniversitemiz, sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinden tercih edilen bir üniversite haline gelmiştir. Üniversitemizin ilkeleri arasında yer alan girişimcilik, yenicilik katılımcılık ve farklılığa saygıyı son derece anlamlı buluyorum. Esasen bu ilkeler, günümüzün gereği dinamizmle geleneklerimiz arasında köprü kuruyor. Medeniyetlerin buluşma noktası olan Konya bugünde bilim, irfan ve maneviyat arayışımızda adeta bir çekim merkezi olmayı sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve İİBF Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şaban Çalış, üniversite konferans salonunda düzenlenen Fahri Doktora Tevcih Töreninde, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na Fahri Doktora Payesi takdim etti.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Şeyh Galib, yeniliğin yolunu açacak ilk kahramandır'
'Şeyh Galib, yeniliğin yolunu açacak ilk kahramandır'
Gazeteci Hadiye Ateş'in annesi vefat etti
Gazeteci Hadiye Ateş'in annesi vefat etti
sanalbasin.com üyesidir