Avrupa Gazeteciler Derneği Makelio Gazetesi’ni kınadı

Avrupa Gazeteciler Derneği Makelio Gazetesi'ni kınadı

Avrupa Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Adnan Fişenk yaptığı açıklamada Yunan gazetesini sert bir dille eleştirdi

02 Haziran 2019 - 20:46 - Güncelleme: 02 Haziran 2019 - 20:56

Avrupa Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Adnan Fişenk yaptığı açıklama aynen şöyle:

“Gazetecilik adı altında halkını kin ve nefret söylemlerine boğan, elinde bulundurduğu medya'yı terörist düşünce ve amaçları uğrunda kullanan bu yayın organını, bu teröristlere çanak tutan sahiplerini, haberi yapan terör maşalarını, buna göz yuman Yunan Hükümeti ve ilgili birimlerini Avrupa Gazeteciler Derneği olarak şiddetle kınıyorum. 

Türkiye Cumhuriyeti Başkanına yapılan bu hakaret Tüm Türkiye ve Dünya  Türklerine yapılmış adi bir saldırıdır. 
En şiddetli şekilde bu şereften yoksun zavallılara hak ettileri cezaları verilmelidir. Yunan Gazetesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Hakaret
“Makelio” gazetesi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakaret ve saygısızlık içeren bir haber fotoğraf yayınladı.
Yunanistan’da hem baskı ortamında hem de internet üzerinden yayın yapan ve okuyucuları oldukça yoğun olan “Makelio” gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakaret ve saygısızlık içeren bir haber fotoğraf yayınladı.
Yunan gazetesi “Makelio.gr” haber gazetesinden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüyler ürpertici fotoğraflı başlık.
Makelio gazetesi, “Gelecekten bir fotoğraf. Yunan Ordusu, Hristiyanlık’ın Aziz Kurucuları ve Amerikan Petagonu’ndan “Kartallar”, Onu köşede bekliyorlar. CIA’dan Ölüm Senaryoları” başlığıyla Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ağır ve asılsız hakaretlerle bir yazıyı okuyucularına duyurdu.
Baş sayfanın tamamını bu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı ahlaksız ve basın ilkeleriyle bağdaşmayan bir saldırı yöntemine ayıran gazetenin haberinde dikkat çeken bir diğer başlık ise, “Aya Sofya’nın çan kulesinde Yahuda’nın sonu” yazısı her şeyi açıkça ortaya koymaya yetiyor.

KINAMA
Avrupa Gazeteciler Derneği olarak, Yunanistan Devletini Devlet adamlarına karşı yapılan bu tür saldırı ve hakaretler içeren haberleri Yunanistan Hükümetini bu habere seyirci kaldığından dolayı, Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerinde yürürlükte olan basın meslek ilkelerini ve ahlak ilkelerini çiğnemeye yönelik bir fotoğraf-haber olduğundan dolayı Şiddetle kınadığımızı dünya kamuoyuna duyururuz ..”

Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı
Adnan FİŞENK

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'ndan sert tepki
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'ndan sert tepki
İdlib'den bir acı haber daha geldi
İdlib'den bir acı haber daha geldi
sanalbasin.com üyesidir