Ata: Başörtülü öğretmenlerimizi kimse rencide edemez

Ata: Başörtülü öğretmenlerimizi kimse rencide edemez

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, EBA üzerinden eğitim veren başörtülü bir öğretmene karşı rencide edici ifadeler kullanan gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı

25 Mart 2020 - 15:18

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, "Şunun bilinmesini istiyoruz, başörtülü ve başörtüsüz öğretmenlerimizi kimse rencide edemez" dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından Can Ataklı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu dile getiren Ata, "Türk Eğitim-Sen, bünyesinde başörtülü ve başörtüsüz on binlerce üye barındıran, kamuda kıyafet serbestliği için büyük eylemler yapmış öncü bir sendikayız. Açılan dava dosyasında, Ataklı’nın gerek mimikleri, gerekse konuşma üslubunun küçük düşürücü, incitici, onur kırıcı ve saldırgan olduğu ifade edildi. Ataklı’nın kamu düzeni için tehlikeli olabilecek bir şekilde düşmanlığa ve kin beslemeye alenen tahrik ettiği belirtilen 2020/67296 No’lu dosya numaralı suç duyurusu dilekçesinde, 'Şüphelinin bu saldırgan ve tahrik eden açıklamaları ifade özgürlüğü ya da basın özgürlüğü değildir. Bu, belli bir silsilede tekrar tekrar ortaya atılan Türk milletinin huzurunu, inancını hedef alan büyük bir oyunun suflesidir' denilmiştir. Kamu çalışanı öğretmenin onur, şeref ve saygınlığını rencide eden açıklamalarda bulunduğuna dikkat çekilen dilekçede, Ataklı hakkında kamu davası açılması istenmiştir" ifadelerini kullandı.

EBA üzerinden yürütülen hizmetin takdir edilmesi gerekirken, öğretmenlerin kıyafetleri üzerinden yapılan sözde eleştirilerin ilkel ve bağnaz bir düşüncenin yansıması olduğunu vurgulayan Ata, bu düşünce yapısının, milletçe birliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde korona kadar tehlikeli bir virüs olduğuna dikkat çekerek şunları ifade etti:

“Şu anda dünya görüşü, siyasi ya da sosyal duruşu farklı yüzlerce meslektaşımız, belki de sıhhatlerini riske ederek, çocuklarımızın eğitim süreci kesintiye uğramasın diye fedakârlıkla hizmet veriyor. Bu sıkıntılı günleri birlik ve beraberlikle aşacağız. Hastalıklı zihinlere sesleniyorum: Sabote etmeyin başka ihsan istemez! Öğrencilerimizin eğitim süreci için üstün gayret gösteren meslektaşlarıma ve emeği geçen herkese çocuklarımız ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
YHT seferleri durduruldu
YHT seferleri durduruldu
sanalbasin.com üyesidir