"Alternatif finans sistemi için cesur ve kararlı adımlar...

"Alternatif finans sistemi için cesur ve kararlı adımlar şart"

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka’yı ziyaretinde konuşan Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, ülkemizin geleceği için alternatif finans sistemi konusunda cesur ve kararlı adımların atılması gerektiğini söyledi.

04 Şubat 2020 - 12:23

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem ve yönetim kurulu üyeleri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve başkan yardımcılarını ziyaret etti.

Ziyarette, MÜSİAD’ın kuruluşu hakkında bilgi veren Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, MÜSİAD’ın 1990 yılında Necmettin Erbakan’ın da içinde bulunduğu bir ekip tarafından İstanbul’da kurulduğunu ve bugün Türkiye’de 86 noktada şubesi veya temsilcilikleri olduğunu kaydetti. Dünya çapında 220 farklı noktada şubeleri bulunduğunu da anlatan Okka, böylesi geniş ağa sahip benzer bir kuruluşun olmadığını dile getirdi.

MÜSİAD Konya Şubesi’nin 1993’te sağlam temeller üzerine kurulduğunu anlatan Okka, “Partiler üstü bir yapıda olan MÜSİAD, Konya sanayisini daha da güçlendirmiştir” şeklinde konuştu.

“ÖNCE AHLÂK…”

MÜSİAD’ın önemli bir işlevi yerine getirdiğini kaydeden YRP Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem de, savaşların artık siyasal baskılarla, ekonomik olarak da yürütüldüğüne dikkat çekerek, “Ülke olarak öz kaynaklarımızı kullanmazsak zor günler yaşayabiliriz. Kendi ayaklarımızın üzerinde durmak zorundayız.” dedi. MÜSİAD’ın bu noktada cesaret verdiğini anlatan Özerdem, MÜSİAD’ın bir okul işleviyle sanayiciyi her zaman daha ileri taşıdığını ifade etti. Millî Görüş’ün “önce ahlak ve maneviyat” temeline de değinen Özerdem, bu değerler olmadan atılan adımların topluma kazandıracağı bir şey olamayacağını vurguladı.

“FAİZ ACIMASIZ!”

Artık bankaların borç veren finans kurumları olmaktan çıkıp, işletmelere ortak olması gerektiğinin altını çizen Özerdem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç yıl öncesinde söylediği “Faiz sistemi adil değildir ve acımasızdır. Eğer biz sıçrayacaksak, mesafe alacaksak özellikle acımasız olan bu sistemden ziyade gerçek manada, hakikaten bu katılım sektörüyle bir büyümenin içinde olmamız şart!” sözlerini hatırlatarak, ülkemizi hak ettiği yere taşımak için alternatif finans sistemi konusunda daha cesur ve kararlı adımların atılması gerektiğini sözlerine ekledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üsküdar Kafe hizmete açıldı
Üsküdar Kafe hizmete açıldı
Gazetecilere dayanışma çağrısı
Gazetecilere dayanışma çağrısı
sanalbasin.com üyesidir