Altay’dan Konyalılara teşekkür

Altay'dan Konyalılara teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pazar günü Konya'da müjdelerle düzenlediği mitinge destek veren Konyalılara teşekkür etti

04 Eylül 2019 - 11:29

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, düzenlediği basın toplantısı ile pazar günü yaptığı mitingde Konya'ya müjdeler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Erdoğan'ın mitingde, Konyalılarla 3 önemli müjdeyi paylaştığını hatırlatarak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdeler, Konya açısından tarihi bir gündü" diyen Altay, özellikle metro ile ilgili tarihin verilmesinin Cumhurbaşkanı'nın Konya'ya verdiği değeri gösterdiğini söyledi.

Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konya'ya verdiği 3 müjdeli habere teşekkür ederek, bu müjdeli yatırımları şöyle sıraladı:

"Metro ile ilgili ilk kez somut bir tarih verildi. Eylül ayında ihale yapılacak. Tamamen yerin altından, 21.1 kilometre uzunluğunda ve 22 duraklı olarak yapılacak. Necmettin Erbakan Üniversitesi, Yeni Tren Garı, Ahmet Özcan Caddesi, Fetih Caddesi'ni kapsayacak 1. etap bu bölgedik ulaşım aksını canlandıracak. 2. etapta ise mevcut tramvay hattı yerin altına alınacak. 1 milyar Euro'nun üzerinde bir yatırım. Böyle bir yatırımın tarihiyle birlikte verilmesi Cumhurbaşkanımızın Konya'ya verdiği değeri gösteriyor. Proje kapsamında metroda kullanılacak araçları daha önce Büyükşehir Belediyesi olarak biz alacaktık. Son yapılan protokolle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na geçti. Bu da üzerimizden büyük bir yükü almış oldu. 

Cumhurbaşkanımız pancar tabana fiyatlarını yine Konya'dan açıkladı. Bu da şehir ekonomisi için önemlidir. Bir diğer müjde de 2021 İslam Oyunları'nın Konya'da yapılacak olması. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 5.si Konya'da düzenlenecek. Şehrimiz adına faydaları olacak. Mevcut tesisler Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yenilenecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük bir memnuniyetle Konya'dan ayrıldığını ifade eden Altay, mitinge katılan Konyalılara da teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi'nin devam ettirdiği eski Yeni Sanayi ve Karatay sanayideki yapılanma, Millet Bahçesi, Muhacir Pazarı'nın yeni yerine taşınması, KOMEK Yaz Okulları ve ulaşım projeleriyle ilgili bilgi veren Başkan Altay, gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Altay, Yeni Sanayi ve Karatay Sanayi'de başlattıkları yapılanmaya yönelik Konya Sanayi Odası'nın Kurucu Başkanı Ali Akkaya'nın gönderdiği açık mektupta bahsedildiği gibi bir hak gaspı olmadığını, mülk sahipleriyle anlaşılarak planlamanın yapıldığını kaydetti.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
sanalbasin.com üyesidir