Ali Şeker Karayazı Yatılı Kuran Kursu açılıyor.

Ali Şeker Karayazı Yatılı Kuran Kursu açılıyor.

Ali Şeker Vakfı tarafından yaptırılan 100 yataklı Karayazı Yatılı Kız Kuran Kursu ile 17 mahalle kuran kursu düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

19 Nisan 2018 - 00:05

Akşeker Grup Onursal Başkanı Ali Şeker tarafından kendi adına kurulan vakıf tarafından  Erzurum’un Karayazı ilçesinde yaptırılan 100 yataklı yatılı kız kuran kursu ile 17 mahallede yaptırılan kuran kurslarının açılışı yapılacak.

4 Mayıs Cuma günü Karayazı’da düzenlenecek törene Başbakan yardımcısı Recep Akdağ, bölge milletvekilleri, Erzurum Valisi, Büyükşehir Belediye başkanı  başta olmak üzere çok sayıda davetli katılacak.

Temeli geçtiğimiz yıl atılan 100 yataklı Karayazı Ali Şeker Yatılı Kız Kuran Kursu ile 17 mahalle kuran kursu ile birlikte Ali Şeker Vakfı’nın bugüne kadar,  Konya, Gaziantep, Adana ve Erzurum’da yaptırdığı cami, yatılı kuran kursu, kuran kursu, öğrenci yurdu ve taziye evinin sayısı 68’e ulaştı. Vakıf ayrıca 1200 öğrenciye de karşılıksız eğitim bursu veriyor.

Ali Şeker Vakfı olarak ihtiyaç duyulan yerleşim yerlerine kuran kursları, cami, yurt gibi hizmet binalarını yaptırmaya devam edeceklerini söyleyen Ali Şeker Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Erol Karabacak, “Önemli olan yaptığımız yerlerde vatanını, milletini seven genç neslin yetişmesi. Vakıf olarak çocuklarımıza vatan, millet, devlet ve din sevgisini kazandırmaktır. 4 Mayıs’taki açılışımıza herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu..

KONYAOLAY

 

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'ndan sert tepki
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'ndan sert tepki
İdlib'den bir acı haber daha geldi
İdlib'den bir acı haber daha geldi
sanalbasin.com üyesidir