Akşehir’de, Zeka Oyunları Sınıfı açıldı

Akşehir’de, Zeka Oyunları Sınıfı açıldı

Akşehir ilçesi Mualla Nigar Yamak Ortaokulunda “Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı”nın açılışı yapıldı

18 Nisan 2019 - 14:35

Konyalı iş adamı İlhan Sert tarafından öğrencilerin gelişimine katkı sağlanması amacıyla akıl ve zeka oyunları sınıfı oluşturuldu. Oluşturulan Zeka Oyunları sınıf Akşehir İlçe Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu tarafından açıldı.

Açılışta konuşan Okul Müdürü Yunus Geçer, “Gelecek nesillerimiz olan değerli öğrencilerimizin daha eğitimli, daha donanımlı bireyler olarak yetişebilmeleri adına yapılan her çalışma muhakkak ki çok değerlidir. Zeka oyunları sınıfını açarak öğrencilerimizin sıkılmadan, yorulmadan, eğlenceli bir şekilde düşünme kabiliyetlerini geliştirmeyi hedefledik” dedi.

Bu tür sınıflarla öğrencilerin geleceğe hazırlandığını ifade eden Akşehir İlçe Kaymakamı Mehmet Türk, “Bu sınıflarda öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Çocuklarımızı 2023 eğitim vizyonumuz çerçevesinde akıllarını, zekalarını böyle müspet bilimlerle donatacağız. Kalplerini, gönüllerini manevi moral değerlerle donatacağız. Hayırsever İşadamımız İlhan Sert sağ olsun Mualla Nigar Yamaç Ortaokulumuza böyle bir zeka sınıfı açılması konusunda ciddi katkıları oldu, kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah güzel sonuçlar elde ederiz diye düşünüyorum” diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da gençlerimiz boş zamanlarında zeka oyunlarıyla daha fonksiyonel ve daha donanımlı hale geleceklerini belirterek, "2023, 2053 ve 2071 hedeflerine bizi ulaştıracak olan gençlerimizi o günlere hazırlamak üzere bu sınıfların önemli bir rolü olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu sınıfı okulumuza kazandıran Konyalı hayırsever iş adamımı İlhan beye de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Zeka Oyunları Sınıfının açılış törenine İlçe Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, Şube Müdürleri ve Okul Aile Birliği katıldı.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'daki peynir festivalinde Konya peyniri yok!.
Konya'daki peynir festivalinde Konya peyniri yok!.
Konyalı basketbolcu Konyaspor ile sözleşme imzaladı
Konyalı basketbolcu Konyaspor ile sözleşme imzaladı
sanalbasin.com üyesidir