AK Parti Selçuklu 73. Danışma Meclisi’ni topladı

AK Parti Selçuklu 73. Danışma Meclisi'ni topladı

AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen 73. Danışma Meclisi'nde konuşan partililer, ülke gündemini değerlendirdi

30 Aralık 2019 - 15:07

AK Parti Selçuklu İlçe Başkanlığının 73. Danışma Meclisi Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleşti.

İstiklal Marşı ile başlayan programa AK Parti Konya Başkanı Hasan Angı, Konya Milletvekilleri Tahir Akyürek, Selman Özboyacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İl ve İlçe Teşkilatları ana kademe ile kadın ve gençlik kolları yönetimleri katıldı.

AK Parti ailesinin geniş katılımlı kongre sürecini yaşadığını ifade eden AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, yakın bir zamanda delege seçimlerini tamamladıklarını, yoğun bir süreçte gerçekleşen seçimlerin sonucunda dinamik bir kadronun ortaya çıktığını söyledi. “Bu atmosfer Ak Parti Konya ailesindeki uyumun Selçuklu’daki yansımasıdır” diyen Başkan Özer; “Bakanlarımızdan, Genel Başkanlarımıza, milletvekillerimize, il-ilçe teşkilatlarımıza ve kademenin tamamına şehrimizi, ülkemizi daha ileriye götürebilmek için kenetlendik ve bu yolda mücadele ediyoruz. Her dönemin farklı zorlukları oldu. Teşkilatlarımızın başarısı ile milletimizin özgüveni ile bütün zorlukları aştık. Milletimizin gönlünde yer ederek her zorluğu aşarak geldik. Önemli olan milletin bekasıdır. Kanal İstanbul, yerli aracımız, denizaltılarımız her gün yeni bir proje ile karşılaşıyoruz. Türkiye emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Suriye'deki mücadelemiz devam ediyor. Libya ile antlaşmamız mevcut. Türkiye uluslararası alanda söz sahibi olan ülkedir. Büyük bir devletin büyük bir lideri bulunmaktadır” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı konuşmasında "18 yıl önce Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kurulan AK Parti'nin en güçlü olduğu dönemde olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin bir çok yerine yatırımlar yapıldı, halkın refah seviyesi yükseltildi, bir çok alanda hizmetler verilmiştir. Bu günlerimizin kıymetini bilmeliyiz. Bize düşen en önemli görev ise 18 yılda bugünlere kadar gelen kutlu davayı daha ileriye taşımaktır. Allah yolumuzu açık eylesin" diye konuştu.

TBMM Ulaştırma ve Turizm Komisyon Başkanı AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Konya’ya bak Türkiye’yi gör” sözünü Konya’ya her geldiğinde vurguladığını belirterek, belediyecilik hizmetlerinde çok ciddi bir tecrübe kazandıklarını söyledi. Akyürek, “Belediye başkanlarımız son derece başarılı ve tecrübeli. Merkezde zaten belediyeciliğin temelinden gelen arkadaşlarımız sorumluluk aldı. Selçuklu Belediye başkanımız uzun yıllar belediye meclis üyeliği ve belediye başkan yardımcılığı tecrübesiyle 60’tan fazla vilayetten büyük olan Selçukluyu başarıyla yönetiyor. Aynı şekilde Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay da Selçuklu Belediye Başkanlığı tecrübesiyle şehrimizin dünya şehri haline gelmesinde büyük bir gayretle çalışıyor. Şehrimizin yönetiminde bulunan başkanlarımızın uyum içersinde çalışması da oldukça önemli bir şans. Bu sebeple Konyamızın  geleceği son derece aydınlıktır.” Şeklinde konuştu.  

Türkiye'nin Ak Parti iktidarı döneminde yeni bir büyüme hamlesi yakaladığını ifade eden Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı,"Dünyada neler oluyor farkındayız. Buna karşı ülkenin milli menfaatlerini korumak için gözünü budaktan sakınmayan bir lidere sahibiz. Demokrasi tarihine baktığımız zaman Türkiye'de bugüne kadar gelmiş geçmiş kıymetli liderlerin bir tanesine sahibiz. Birçoğunun başına neler geldiğini hepimiz biliyoruz. Niye?Muktedir olamayan yapılardı. Siyasi idareye %15'lik bir alanı bırakırlarsa bunla idare ama yetki bizde diyen bir anlayışın bittiği, bölgemizdeki gelişmelere karşı sadece tavır alan değil hesap soran bir lidere sahibiz. Bunun içinde tüm mazlumlar gözünü Türkiye'ye dikmiş durumda. Aklı başında ve adalet arayan tüm insanlığın aklı Türkiye'de. Tarih bunları not ediyor ve tarih yazan bir ekibin içindeyiz elhamdülillah" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşa ücretsiz maske
Vatandaşa ücretsiz maske
Umreciler Konya'ya ulaştı
Umreciler Konya'ya ulaştı
sanalbasin.com üyesidir