Adil Bayındır, Beyşehir’in imarını mimarlarla görüştü

Adil Bayındır, Beyşehir'in imarını mimarlarla görüştü

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehirli mimarlar ile istişare toplantısı yaptı. Toplantıda, ilçenin imarı üzerine fikir alışverişinde bulunuldu

06 Şubat 2020 - 15:35

Beyşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıda Başkan Adil Bayındır ve ilçede bulunan mimarlar şehir planı konusunda istişarede bulundu. Toplantıda Beyşehir’in turizm alanları, Karaburun Plajı projesi, Adliye binasına yapılacak home ofisler, huzurevi, kreş ve engelliler için sosyal tesisler gibi projeler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Beyşehir’in şehir planlamasını Beyşehirli mimarların yapması gerektiğini vurgulayan Bayındır, “Bu şehri, bu şehrin mimarları şekillendirsin. Bu memleketin derdini bu toprağın çocuğu anlar. Bizlerin bu şehrin insanına hizmet borcu var, bu şehir hepimizin” dedi.

BEYŞEHİR'DE ÜNİVERSİTELİ SAYISI ARTACAK

Mimarlar ve plancılar ile şehir hakkında fikirlerini alarak tavsiyeler aldığını kaydeden Bayındır, "Bundan sonra sizlerle omuz omuza iyi şeyler çıkartalım. Üniversite başlı başına bir proje hepiniz biliyorsunuz. Allah razı olsun Ali Akkanat’tan. Bizim bir yurt, bir bina olarak başladığımız yeri bugün kampüs haline getirdi. Bizim de o zamanlar arazi konusunda sıkıntılar yaşadık. İstimlak yeri olarak iyi oldu. İnşaat sezonu başladıktan sonra projenin sahibi Ali Babaoğlu bir kütleyi çözecek. Bu sene, hedef üç kütle, yaklaşık zaten 4 bin öğrenci var. Bu sayı 8-9 binleri bulursa, üniversite bir ilim yuvası olacak. İnşallah iyi bölümler de açılacak. Bu bölgenin çocukları ve diğer illerden gelen çocuklarımızın okuyabileceği bir okul haline gelecek” diye konuştu.

TALEPLER DOĞRULTUSUNDA PROJELER ÜRETİYORUZ

Huzurevi, rehabilitasyon merkezi, engelliler ve çocuklar için kreş gibi projelerin bütünlük sağlayacağını ifade eden Bayındır, şunları söyledi: "Bir fikir var orada, gençlik, yeni doğanlar, kreşe gidenler, bir de yaşlılar. İnsan hayatının tezahürleri bunlar. İçinde engelliler olacak belki yarın ben engelli olacağım. Kimin ne olacağını Mevla bilir. Bunun haricinde bir bütünlük olsun orada, o alanı bir kampüs gibi planlayalım düşüncemiz var. Kreş hocalarımız var onların da güzel heyecanları ve talepleri var. Beyşehir’de düşüncesi olan arkadaşlarımızın, tasarladığı, heyecan duyduğu, bu olursa Beyşehir’e iyi olur dediği projelere her zaman açığız. Biz bunlarla ilgili taslaklar yapılsın, onun üzerinde yorumlar yapılsın istiyoruz."

Bayındır, hizmetin sahadaki eleman ile takdirin de halktan olduğunu bildirerek, her zaman bu felsefe ile hareket ettiğini söyledi. Bayındır, "Biz tartışalım, doğru karar alalım. Bu şehrin meselelerini beraber çözdük diye de ortak olalım. Yani sahip olalım. Biz hizmet konusunda her zaman şehrimizin ve halkımızın emrindeyiz" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşa ücretsiz maske
Vatandaşa ücretsiz maske
Umreciler Konya'ya ulaştı
Umreciler Konya'ya ulaştı
sanalbasin.com üyesidir