71 yaşında üniversiteli oldu

71 yaşında üniversiteli oldu

71 yaşında girdiği üniversite sınavında başarılı olarak ön lisans programına yerleşen Hasan Bektaş okuluna kaydını yaptırdı. "Okumanın yaşı olmaz" diyen Hasan Bektaş, mutluluğuyla örnek oldu

22 Ağustos 2019 - 13:27

Konya’da yaşayan ve ticaretle uğraşan 8 torun sahibi 71 yaşındaki Hasan Bektaş katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavında aldığı puanla Selçuk Üniversitesi Sarayönü Meslek Yüksekokulu Organik Tarım bölümüne yerleşti. Eğitim göreceği okula giden Hasan Bektaş öğrenci işlerinde sırasını bekleyerek kaydını yaptırdı. 1967 yılında mezun olduğu lise diplomasına ait belgeyi ve gerekli evrakları yetkililere teslim eden Bektaş, sınıfları gezdi. 

- HAYATIMIN HER ALANINDA ÜNİVERSİTE MEZUNU OLAMAMANIN EKSİKLİĞİNİ HİSSETTİM

Hasan Bektaş hayatının bütün dönemlerinde bir üniversite diploması ve üniversite kültürü eksikliğini hissettiğini ve bu eksikliği tamamlamak için okula kaydolduğunu belirtti. Ziraat Mühendisliği hedefiyle girdiği sınavdan aldığı puanla başka bir bölüme yerleşebildiğini ifade eden Bektaş, “Solucan gübresi üretimi yapıyorum. Okuyacağım bölümle ilgili okulunda desteğini alabilirsem solucan gübresinin yaygınlaşmasını sağlayacağım” dedi. 

- OKUMAK HER ZAMAN İYİDİR

Eğitimin her yaşta önemli olduğunu vurgulayan Bektaş, “Okumanın yaşı olmaz. Okumak önemli bir şey. Benim yaşımdaki insanlara da imtihana girin diyemem ama okumak her zaman iyidir. İmtihana girmeye niyetlendiğimde çevremdekiler ve bütün arkadaşlarım sen yaparsın dediler. Bende mahcup olmadım ve kazandım iki sene katlanıp okuyacağım” diye konuştu.

Okul kaydının ardından organik üretim yaptığı bahçesine dönen Hasan Bektaş mesleki tecrübelerini öğrenci arkadaşlarıyla da paylaşacağını sözlerine ekledi.

Zafer SAMANCI - HABERTÜRK

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadir Şeker davasında olayın seyrini değiştiren ifade
Kadir Şeker davasında olayın seyrini değiştiren ifade
Öğretmene hakaret eden veliye ceza
Öğretmene hakaret eden veliye ceza
sanalbasin.com üyesidir