21 Şubat Anadil Günü’nde kardeşlik vurgusu

21 Şubat Anadil Günü'nde kardeşlik vurgusu

İl Göç İdaresi, 21 Şubat Anadil Günü nedeniyle gerçekleştirdiği etkinlikte Türk ve yabancı uyruklu çocukları bir araya getirdi

23 Şubat 2020 - 16:01

Konya İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun (UNFPA) birlikte yürüttüğü Avrupa Birliği İnsani Yardım Ofisi’nin (ECHO) finanse ettiği "Koruyucu ve Önleyici Hizmetler Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezlerinin Desteklemesi Projesi” Mevlana Kültür Merkezi'nde yapıldı. 

Meram Sosyal Hizmet Merkezi ekibi tarafından 21 Şubat Anadil Günü nedeniyle düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan İl Göç İdaresi Müdürü Zeki Afşin Buzcu, farklı dilleri öğrenmenin önemine vurgu yaparak, böyle faaliyetlerin gelişmişlik seviyemizi arttıracağını, uyumu ve iletişimi etkili kılacağını ifade etti. Buzcu, programa katılan çocuklara MUYU eğitim seti, gençlere ise kişisel gelişim kitabı hediye etti. Etkinliklere katılan üniversiteli öğrencilere ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Şen tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yabancı uyruklu çocuklarla Türk çocuklarının kaynaşması amacıyla Konya’da bulunan yabancı çocuklar kendi ana dillerinde şiir ve enstrüman dinletileri ile gösteri yaptı. Kültürel kaynaşmaya neden olan etkinlikte Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Anadolu Kafkasları Kültür Sanat ve Dans Topluluğu, Uluslararası Mevlana İHL öğrencilerinin oluşturduğu göçmen korosu da sahne aldı.

Birçok farklı milletten çocuk ve gencin bulunduğu program kardeşlik vurgusuyla son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir, KOMEK'lerde üretilen maskeleri dağıtıyor
Büyükşehir, KOMEK'lerde üretilen maskeleri dağıtıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladı
sanalbasin.com üyesidir